Asociace pro mládež, vědu a techniku AMAVET, z.s. Praha
Centrum AMAVET
  Šumperk
   Revoluční 3/5 Tel. 733 697 155

  
 
 
 
 
 
počítadlo.abz.cz
Rychlý výběr:  
Úvod

Začal kroužek robotiky - potřebujeme děti.
07. listopad 2018  

Vzdělávací roboti Edison jsou novinkou od Microbric, australské společnosti se sídlem v jižní Austrálii. Microbric poskytuje vzdělávací roboty do škol od roku 2004. Edison je výsledkem skutečné vášně pro inovace a nové výtvory. Vizí společnosti Microbric je sdílet elektroniku, robotiku a programování s co nejvíce lidmi, jak jen to je možné. Technologie Edison je navržena tak, aby přinesla uživatelům příležitost experimentovat, bavit se a zároveň si prověřit své znalosti v oblasti inovace a představivosti, bez nutnosti pořizovat si drahé nástroje. Edison vzdělávací roboti jsou čistí, bezpeční, opakovaně použitelní, rozšiřitelní, robustní a poskytují uživatelům celou řadu kombinací a možností.


Naše učebna
07. listopad 2018  

Odtud robata Edisona programujeme. Stačí si napsat na webu program a nahrát ho do robota. Robot pak vykonává přesně to co jsme chtěli. Jezdí po čáře, udržuje se v prostoru ohraničeném černou páskou - elektrikářská izolačka ... Poslechna na tlesknutí a dokonce ho lze naučit, že se dá dálkově ovládat pomoci libovolného TV ovladače co máte doma. Jde za světlem, vyhýbá se překážkám a to až po kontaktu nebo dříve s odstupem od překážky. Je prostě úžasnej.


Hřiště pro robota Edisona
07. listopad 2018  

V Edisonu jsou schované nějaké programy. Program, který chcete zvolit, načtete do robota tak, že jej necháte přejet čárový kód. Viz vlevo. To znamená, že rozpohybovat robota lze i dětmi i v mateřských školách ... paf. Řada školek je má už ve své "Hračkárně" ... paf.


A další, reálnější hřiště s překážkmi
07. listopad 2018  

Pár dřevěných latěk a mate polygon pro Edisona. Věřte, že je sním hodně legrace ale i vážné práce.

 
.:  N o v i n k y  :.


AMAVET z.s. centrum@amavetsumperk.cz